انواع دوربین مداربسته

انواع دوربین مداربسته

انواع دوربین مداربسته

هنگامی که شما تصمیم می گیرید امنیت خانه یا محل کار خود را بالا ببرید انواع متفاوتی دوربین مداربسته برای انتخاب وجود دارد. نظارت تصویری امروزه نقش مهمی در امنیت جامعه ما دارد و با دوربین های مداربسته متفاوت در اطراف ما هر روز می توانیم سطح امنیت بالاتری را تجربه کنیم.

چیزی که خیلی از مردم نمی دانند این است که دوربین های بسیار متفاوتی وجود دارد که متناسب با شرایط متفاوت باید استفاده شود و انتخاب دوربین صحیح برای کاربرد صحیح واقعا ضروری است.

در ادامه ما سعی می کنیم مهمترین انواع دوربین را به شما معرفی کنیم.

  • دوربین دام (Dome cameras):

انواع دوربین مداربسته


دوربین دام یکی از رایج ترین موارد برای امنیت و نظارت داخلی و خارجی است. شکل دوربین باعث می شود که ناظران نتوانند بگویند دقیقا کجا بیشتر در دید دوربین قرار دارند که مهمترین ویژگی طراحی آن است. این ویژگی باعث می شود که محیط ناامنی برای سارقین و جنایتکاران فراهم شود .
مزایای دیگر دوربین های دام داخلی و خارجی عبارتند از:

     سهولت نصب
     ویژگی های ضد آب
    دید در شب IR

  • دوربین بولت (Bullet camra):

انواع دوربین مداربسته


دوربین های بولت دارای شکل های کشیده و استوانه ای هستند و برای استفاده در فضای باز مناسب هستند. نقاط قوت آنها به طور خاص برای مکانهایی است که نیاز به مشاهده طولانی از راه دور دارند. دوربین های محافظ در داخل پوشش محافظ در برابر گرد و غبار، خاک و دیگر عناصر طبیعی محافظت می شوند. دوربین ها به راحتی می توانند نصب شوند و بسته به شرایط برنامه مورد نظر خود، لنز های ثابت یا لنزهای با فاصله کانونی متفاوت دارند

مزایای دیگر دوربین های بولت عبارتند از:
    دید در شب IR
     نصب و راه اندازی کم حجم اندازه
     وضوح تصویر با کیفیت بالا

  • دوربین های تحت شبکه:


این دوربین ها تصاویر را از طریق اینترنت به اشتراک می گذارد،وربین های دیجیتال برای اهداف داخلی و تجاری ایده آل هستند زیرا شما می توانید ببینید چه اتفاقی افتاده است.

مزایای دیگر دوربین های شبکه عبارتند از:

     داده ها به راحتی قابل دسترسی می باشند
     ایده آل برای خانه ها و شرکت ها
     کابل کشی کمتر و تعمیر و نگهداری کمتر

  • دوربین های (High Definition Cameras)HD


دوربین های با وضوح بالا هستند که به طور عمده در موسساتی مانند بانک ها استفاده می شود. این دوربین ها برای گرفتن تصویر خوب از هر کسی است که وارد و خارج می شود تا امنیت و ایمنی بالا را حفظ کند. این دوربین ها برای تشخیص سوء رفتار بسیار مناسب هستند و کاربر می تواند برای وضوح بیشتر زوم کند

مزایای دیگر این نوع دوربین ها عبارتند از:

    تصاویر شفاف با جزئیات دقیق
    حداکثر ایمنی را برای موسسات با ریسک امنیتی بالا
    می تواند بدون از دست دادن تمرکز زوم شود

 

اشتراک گذاری این مقاله

جستجو در سایت


دسته بندی