دوربین مداربسته آلباترون

 شرکت آلباترون در سال ۱۹۹۵ در شهر گائو سیون تایوان تاسیس شد و کار خود را با برند ALBATRON ltd شروع کرد .

شرکت الباترون در ابتدای امر اقدام به تولید تجهیزات الکترونیکی و مخابراتی نمود. الباترون از سال ۲۰۰۷ تحقیق و توسعه خود را در زمینه سیستم های دوربین مداربسته آغاز کرد و یکسال بعد توانست اولیل سری دوربین های مداربسته آنالوگ خود را راهی بازار های بین المللی کند.

هم اکنون دوربین های مدار بسته الباترون تالیوان در انواع دوربین های تحت شبکه و دوربین های AHD در بازار ایران با گارانتی شرکت فراگستر الکترونیک قابل تهیه است.

آلباترون علاوه بر سیستم های دوربین مدار بسته اقدام به تولید دستگاه های ضبط و ذخیره تصاویر الباترون, مادربورد های کامپیوتری و تجهیزات جانبی الکترونیکی می نماید.

در این تکنولوژی بر خلاف ساختار Front – illuminated structure که در دوربین های معمولی استفاده می شود ،

نور ورودی به سنسور با گذر از لایه ی metal wiring  به لایه ی فوتودیود ها میرسد در صورتی که در ساختار سنسور استارلایت با تکنولوژی Back – illuminated structure  سطح نور ورودی به سنسور ، بالاتر هست و در همان ابتدا نور ورودی به  لایه ی فوتو دیود می رسد.

این ویژگی حساسیت نوری  ۲۰۰۰ میلی ولتی یا بیشتر را در ۱ میکرومتر مربع ایجاد میکند.  که مورد نیاز برای دوربین در کاربردهای صنعتی می باشد

نکته ی بسیارمهم در مورد سنسورهای استارلایت این است که این سنسور برای تولید تصویر رنگی نیاز به حداقل نوری میباشد تا بتواند درست عمل کند،

چرا که تصویر دوربین استارلایت در تاریکی مطلق بسیار ضعیف خواهد بود .

دوربینAHD  استارلایت آلباترون، مدل AC-BH4220 عرضه شده است که می توانید تصاویر این دوربین را تاریکی مشاهده نمایید.

انواع دوربین مداربسته آلباترون(albatron)

دوربین مداربسته آلباترون با سنسور سونی